Szkoła żon

Umieszczony przez: Mariusz Żuralski W: głowna Data: Komentarzy: 0 Odwiedzin: 515
Szkoła żon

Kilka słów o autorce Magdalenie Witkiewicz jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Jej debiutancka powieść pt. Milaczek została wydana w 2008 roku. Następnie w 2010 roku Panny Roztropne. W 2012 roku ukazała się bestsellerowa powieść Opowieść niewiernej. Pisarka prowadziła firmę marketingową Efekt Motyla, zanim porzuciła pracę na etacie i zaczęła żyć tylko pisaniem i z pisania książek.

W 2014r.  Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. Jej powieść „Szkoła żon” wkrótce zostanie zekranizowana, prawa do filmu zakupił Borys Szyc. W maju 2017 bestsellerowa powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” była festiwalową premierą Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Książka zdobyła nagrodę roku w plebiscycie na najlepszą książkę roku organizowanym przez portal Lubimyczytac.pl Jej książki sprzedają się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W październiku kolejny raz została wydana „Lilka i spółka” i „Lilka i wielka afera” przez Wydawnictwo Od deski do deski Tomasza Sekielskiego. 23 maja wydana została kolejna część serii pod tytułem "Mateusz i zapomniany skarb". "Lilkowa" seria okrzyknięta została współczesnymi "Dziećmi z Bullerbyn".

Nagrody 

2013 „Szkoła żon” – Najlepsza książka na lato – Nagroda główna 2013 „Szkoła żon” – Najlepsza książka na lato – „Powieści z pieprzykiem” 2013 „Ballada o ciotce Matyldzie” – Najlepsza książka na wiosnę – „Proza polska” 2013 „Lilka i spółka” – Najlepsza książka na wiosnę – „Powieść dla starszych dzieci” 2015 „Moralność pani Piontek” – Najbardziej wyczekiwana premiera targowa, Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2015 „Pierwsza na liście” – Najlepsza książka dla kobiet (Festiwal literatury w Ząbkowicach Śląskich) Książka „Czereśnie zawsze muszą być dwie" otrzymała tytuł Książki Roku 2017 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans.

Książka Magdaleny Witkiewicz "Pierwsza na liście" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. W kolejnym roku taką nominację uzyskała powieść "Cześć, co słychać".

Jej książki ukazały się w Wietnamie, na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Ma męża Tomasza i dwoje dzieci: córkę i syna oraz kota Puszysława, który został bohaterem najnowszej książki napisanej wraz z Alkiem Rogozińskim "Biuro M"

Źródło Wikipedia

Ból po rozstaniu każdy przeżywa inaczej nieraz jest to początkowa wściekłość potem zmienia się w "czemu właśnie ja ? Czemu mnie to spotkało ? Co jeszcze mnie czeka ?"

Wrak człowieka tak można określić stan osoby po rozwodzie, lecz to co spotkało bohaterkę książki jest wprost przeciwne do znanego większości stereotypu.

Rozwodem zaczyna nowe życie naukę jak postępować w danych sytuacjach, uczy się żyć na nowo.

Zazwyczaj po przeżyciu walki o to co jest czyje nie ma się ochoty nikomu więcej zaufać, szukać tak zwanej bratniej duszy. Uważa się że trafi się tak samo albo i gorzej że jako osoba jesteśmy spaleni w towarzystwie. Ta książka jest przykładem, że życie nie kończy się na tym rozstaniu, zranieniu przez tą osobę, która niby nas kiedyś kochała.

Czy ktoś z Was chciałby przeżyć to co bohaterka książki ? Zapraszam do lektury.

Komentarze

Zapraszamy do komentowania naszych wpisów